Oliwia – lalka szmaciana

Długo się zastanawiałam nad ubraniami Oliwii. Chciałam, by była to mała elegantka. By strój był szykowny, ważna też jest jakość materiałów. Szal Oliwii to mieszanka lnu i jedwabiu, sukienka uszyta jest z wysokogatunkowej bawełny. Oliwia uwielbia spacery po ogrodzie.

Oliwa jest lalką szytą ręcznie, robiona metodą waldorfską. Jej głowa jest starannie modelowana z owczego runa. Ciało również wypełnione owczym runem. Głowa, tak jak u człowieka, jest znacznie twardsza niż ciało.  Oliwia jest uszyta ze specjalnego bawełnianego, szwajcarskiego trykotu w cielistym kolorze (atest OekoTest). Wszystkie szwy są wykonane podwójnie z myślą o długim użytkowaniu. Ubrania Oliwii uszyte są z naturalnych materiałów (bawełna, len, jedwab). Buty i torebka są robione na szydełku z nici bawełnianej. Szal, .torebka i buty są haftowane koralikami. Oliwia ma naturalne, kozie włosy, które można układać w różne fryzury (należy to robić delikatnie). Lalkę polecam dzieciom powyżej 4 lat. Oliwia znalazła swój dom.

Ubrania Oliwii: sukienka, szal, opaska na głowę, majtki, buty oraz torebka.

Oliwia - lalka szmacianaOliwia - lalka szmacianaOliwia - lalka szmacianaOliwia - lalka szmacianaOliwia - lalka szmacianaUbrania OliwiiOliwia - lalka szmaciana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *